اخبار

فراخوان شرکت در اولین رویداد اختصاصی توانمندی‌های صادراتی ایران در تانزانیا

خبر منتشر شده در روز جاری در عصر ایران در خصوص حضور در نمایشگاه اختصاصی که مرکز تجاری ایران تانزانیا برگزار خواهد نمود نوشت که مرکز تجاری ایران تانزانیا اولین و معتبرترین پل ارتباطی رسمی فعالان بازار ایران در کشور تانزانیا، اقدام به برگزاری رویداد بزرگ در شهر بندری دارالسلام کشور تانزانیا کرده‌ است. نمایشگاه توانمندی‌های اختصاصی جمهوری اسلامی در تانزانیا، به مدت چهار روز (از ۳۰ آبان تا ۳ آذر) برگزار می‌شود و فرصت شروع فعالیت در بازار تانزانیا و شرق آفریقا را برای تولیدکنندگان ایرانی فراهم می‌کند.

اقتصاد تانزانیا بیشتر بر اساس کشاورزی با زمین های مرغوب (65 درصد جمعیت کشاورز و یا فعال این حوزه می­باشند) و معادن غنی این کشور می باشد. تـانزانیا دارای 44 میلیون هکتـار زمین حاصل خیز می بـاشد که تنها 33 درصد آن زیر کشت است. محصولات صادراتی اصلی دربخش کشـاورزی شامل دام (دومین کشور تولید دام در قاره آفریقا)،انواع ماهی، چای، قهوه، کاکائو، پنبه، بادام هندی و میـوه های استـوایی می باشد.

قاره آفریقا از جمله مناطق بکر اقتصادی است که فرصت رشد، بازار خوب و حجم مصرف کننده قابل قبولی برای ایرانیان دارد. تانزانیا در حال حاضر به عنوان یک کشور مصرف کننده شناخته می‌شود.

از آنجا که روابط اقتصادی با کشور‌های آفریقایی در دوران تحریم‌های غرب، یک راه‌حل جایگزین مناسب به حساب می‌آید؛ بهتر است که با فرصت‌های تجاری کشور‌های آفریقایی آشنا شوید.

با این حال تانزانیا در بسیاری از صنایع مانند: خودرو، فولاد، الکترونیک، لوازم خانگی، پتروشیمی، پـوشاک، صنایع بسته بندی،دارو، پزشکی، صنایع تولیدی، ماشین آلات کشاورزی و … وابسته به واردات است.

برای حضور در بازار آفریقا، مطمئن‌ترین مسیر کشور تانزانیا و شهر دارالسلام (بزرگ‌ترین بندر تجاری شرقی‌ترین کشور آفریقا) است. مرکز تجاری ایران تانزانیا، به عنوان اولین و بزرگ‌ترین برگزار کننده نمایشگاه توانمندی‌های اختصاصی جمهوری اسلامی در تانزانیا، رویدادی در کشور تانزانیا فراهم کرده است که این امکان را به شما خواهد داد تا با پتانسیل‌های تولیدی خود، در کشور تانزانیا حضور یافته و دروازه شرق آفریقا را به روی خود باز کنید.

تانزانیا پلی برای صادرات امن و رشد اقتصادی

شرکت در بزرگ‌ترین رویداد تجاری ایران در شرق آفریقا می‌تواند فرصتی استثنایی و بی‌بدیل در بازار صادرات را برایتان فراهم کند. این نکته حائز اهمیت است که در شهر دارالسلام، می‌توانید با فعالان اقتصادی سایر کشورهای آفریقا و جهان ارتباط برقرار کنید؛ محصول یا خدمت خود را به بازار جهانی به خصوص بازار مصرف‌کننده آفریقا ارائه دهید و یک رشد اساسی برای کسب و کار خود رقم بزنید.

مهلت ثبت نام و زمان برگزاری نمایشگاه مرکز تجاری ایران تانزانیا

مهلت ثبت نام در نمایشگاه مرکز تجاری ایران تانزانیا تا ۲۰ شهریورماه سال جاری و زمان برگزاری نمایشگاه دو ماه بعد از ۳۰ آبان تا ۳ آذر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 92001033-021 و یا شماره همراه 09223750567 تماس بگیرید.

نمایشگاه توانمندی‌های اختصاصی جمهوری اسلامی در تانزانیا به صورت عمومی برگزار می‌شود و تمامی  تولیدکنندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات ایرانی می‌توانند در این نمایشگاه شرکت کنند. با این حال با توجه به بررسی عمده واردات کشور تانزانیا، فعالان حوزه‌های زیر، احتمال موفقیت بیشتری در صادرات به تانزانیا خواهند داشت.

                       فراورده‌های نفتی (۲ میلیارد دلار)                        آهن و فولاد (۷۰۰ میلیون دلار)
                       فراورده‌های دارویی (۵۰۵ میلیون دلار)                        کود شیمیایی (۲۱۳ میلیون دلار)
                       پتروشیمی (۲۰۴ میلیون دلار)                        تراکتور و تریلر (۲۰۰ میلیون دلار)
                       محصولات شیمیایی (۱۴۰ میلیون دلار)                        قطعات الکتریکی (۱۳۷ میلیون دلار)
                       ماشین آلات صنعتی (۱۲۰ میلیون دلار)                        خوراکی و نوشیدنی (۴۰ میلیون دلار)
                       کفش و پاپوش (۳۳ میلیون دلار)                        کاشی و سرامیک (۳۲ میلیون دلار)
                       گچ و تولیدات گچی (۳۲ میلیون دلار)                        لامپ و تجهیزات روشنایی (۱۷ میلیون دلار)
                       سیمان (۱۷ میلیون دلار)                        شیشه ساختمانی (۱۷ میلیون دلار)
                       کشاورزی (115 میلیون دلار)                        ساختمان (170 میلیون دلار)
                       خدمات فنی و مهندسی (90 میلیون دلار)

جهت مطالعه بیشتر در خصوص معرفی نمایشگاه توانمندی‌های اختصاصی ایران در تانزانیا در صفحه خبری عصر ایران مطالعه فرمایید.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *