وبلاگ

ایران اکسپو

در پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران ( ایران اکسپورت)، با افتخار اعلام می‌کنیم که هیاتی از تانزانیا، به همت شرکت توسعه تبادل تجاری آفریقا، در این نمایشگاه حضور یافته و از دستاوردهای ایرانی بازدید نمودند در این هیات خانم خمیس رئیس سازمان توسعه تجارت تانزانیا بهمراه دولت مردان و تجار حضور داشتند.

این نمایشگاه، به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای صنعتی و تجاری در منطقه، فرصتی مناسب برای ارتباط با تجار و کارآفرینان بین‌المللی و ارایه توانمندی‌های صادراتی ایران است. در این رویداد، شرکت‌کنندگان با معرفی محصولات، خدمات و توانمندی‌های خود، بازارهای بین‌المللی را گسترش می دهند و با همکاران جدید در کسب و کار، آشنا می شوند.

همچنین، حضور هیات تانزانیایی در این نمایشگاه، فرصتی مناسب برای تقویت روابط تجاری و تبادل فرصت‌های تجاری بین ایران و تانزانیا است. این کشور، با داشتن بازارهای پویا و متنوع در حوزه‌های مختلف، به عنوان یکی از مهمترین شرکای تجاری ایران در آفریقا شناخته می‌شود.

طبق خبر ثبت شده در سایت سازمان توسعه تجارت تانزانیا (TanTrade) نشست خانم لطیفا خمیس (Ms. Latifa Khamis) با روسای ایران بصورت زیر درج شده است.

ایران آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در تانزانیا در زمینه‌های کشاورزی، مهندسی و معدنی اعلام کرده است.

در جلسه کاری، رئیس کل سازمان توسعه بازرگانی تانزانیا (TanTrade)، خانم لطیفه خمیس، همراه با رئیس اتاق بازرگانی ایران، غلامحسین شفیعی و رئیس اتاق بازرگانی ایران، با هدف سرمایه‌گذاری در تانزانیا در زمینه خدمات انسانی، مهندسی، دستگاه‌های کشاورزی و فعالیت‌های معدنی در تانزانیا، شرکت کرده‌اند.

شفیعی در زمینه دستگاه‌های کشاورزی نیز نگاهی داشت و برای اجرای این امر، این مهم است که ابتدا نتایج موجود شناسایی و حذف شوند، و اولین مانع در این راستا حمل‌ونقل است.

او با اشاره به اینکه تانزانیا در آفریقا جایگاهی استراتژیک دارد که به عنوان راهی برای نگاه کردن به آفریقای شرقی است، اظهار کرد که اقتصاد تانزانیا بر پایه کشاورزی است و به همین دلیل، امکان برقراری همکاری بین ایران و تانزانیا وجود دارد، زیرا محصولات دو کشور از این قبیل هستند که گام قوی برای تقویت روابط دو کشور است.

وی گفت: “هدف از این سفر، برگزاری مذاکرات با طرف‌های ایرانی و تعیین زمینه‌های مشترک رهبران است و در نهایت امضای یک سند بین دو طرف، به دلیل وجود فرصت‌های زیادی در بخش‌های کشاورزی، معدنی و مهندسی که ما می‌خواهیم با کشور ایران تجارت داشته باشیم، به منظور تقویت روابط تجاری و اقتصادی”.

همزمان با این، او حضور شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ایرانی در تانزانیا را به دلیل نیاز این کشور به تقویت و تقویت بخش اقتصادی، پیشنهاد داد.
وی افزود: “برای اینکه شرکت‌های ایرانی بتوانند در پروژه‌های فروش و خدمات فنی، مهندسی شرکت کنند، تانزانیا باید ضمانت‌های تأیید شده‌ای را به کشورهای مختلف ارائه دهد که در این راستا یک روند در حال انجام است، اگر این مشکلات حل شود، ایرانیان در این مناقصات شرکت خواهند کرد”.

همچنین، رئیس کل سازمان توسعه بازرگانی تانزانیا، خانم لطیفه خمیس، گفت که هدف سفر او به ایران، که برای رهبران همراه با این هسته برگزار شد، تقویت و تقویت قدرت در ایران و شناسایی زمینه‌های بازرگانی و سرمایه‌گذاری بین دو کشور است.

در سمت تانزانیا، همچنین پیشنهاد شده که اعضای شورای ایرانی به این کشور سفر کنند تا فعالان قدرت ایران این کشور را از نزدیک تجربه کنند. در نهایت، تصمیم گرفته شد که یک سند همکاری بین دو طرف آماده شود و معاون بین‌الملل شورای ایران با طرف تشکیل شده توسعه بازرگانی تانزانیا همکاری خواهد کرد.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *